Wakacje all inclusive cieszą się dużą popularnością wśród urlopowiczów, gdyż zapewniają wszystko „w cenie”. Nie musimy więc martwić się nawet o najmniejsze kwestie związane z przygotowaniem do urlopu. Poza tym w teorii nie obciążają one znacznie naszego portfela, a wybrane przez nas biuro podróży zajmuje się całą organizacją, włącznie z biletami lotniczymi i transferem z lotniska. Wiele osób ma jednak wciąż wątpliwości do wakacji all inclusive — czy są one faktycznie opłacalne? Na to pytanie odpowiemy sobie w tym artykule!

Czym są wakacje all inclusive?

Większość osób niedoświadczonych w podróżowaniu, termin wakacji all inclusive odbiera jako spełnienie marzeń i luksus pod każdym względem. Jak jednak wygląda to w rzeczywistości? Już sama nazwa wskazuje na to, że przy ofertach wyjazdów tego typu w cenie znajduje się wszystko, co najważniejsze, czyli: nocleg, transport, posiłki, napoje bezalkoholowe i alkoholowe oraz atrakcje, które zapewnia swoim gościom dany ośrodek. Im lepszy standard hotelu, tym oczywiście wyższa cena. Wakacje all inclusive uprawniają zatem urlopowiczów do korzystania z wszystkiego bez umiaru.

Wakacje all inclusive — podróżowanie czy też nie?

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że wakacje all inclusive to nie wyjazd, a na pewno już niepodróżowanie. Niektórzy bowiem uważają, iż prawdziwa podróż to taka zorganizowana samodzielnie, która opiera się na wnikliwym poznawaniu świata, zwiedzaniu i przemierzaniu dużych odległości. Czy to nie brzmi jak prawdziwy nonsens? Podróżować można przecież na wiele sposobów, a wakacje są właśnie po to, aby po prostu zobaczyć nowe miejsca, poznać inną kulturę i przede wszystkim odpocząć od codzienności. Każdy może wybrać taką formę wakacji, jaka mu odpowiada i mieści się w jego budżecie. Jedni wolą survival, inni zaś komfortowe podróżowanie i nie powinno się uniżać na wartości żadnego z tych rozwiązań. Wakacje all inclusive są zatem świetnym sposobem na podróżowanie i odkrywanie świata i pod tym względem są również jak najbardziej opłacalne.

Zalety all inclusive

Wakacje all inclusive — czy są opłacalne?Pierwszym plusem wakacji all inclusive jest oczywiście to, że wszystko jest zorganizowane i mamy to w cenie. Ponadto na tego typu podróż możemy zdecydować się nawet z dnia na dzień. Wszystko jest przygotowane — wystarczy jedynie spakować walizkę i rozliczyć się finansowo z biurem podróży. Te dwa aspekty są zdecydowanie największymi argumentami „za”. Wakacje all inclusive są również dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą po prostu wypocząć i niczym się nie martwić. Z racji tego, że nic nie organizujemy na własną rękę, mamy zupełnie wolną głowę. To też świetna opcja dla osób, które stresują się wyjazdem za granicę, nie rozumieją obcego języka i obawiają się tego, czy odnajdą się w nowym miejscu. W przypadku wakacji all inclusive nie ma takich problemów. Jednakże w razie wątpliwości zawsze dostępna jest na miejscu opieka rezydenta. Dlatego też jest to dobre rozwiązanie dla osób starszych, które chciałaby poznawać świat, ale zupełnie nie wiedzą, jak taki wyjazd zorganizować. Nie należy jednak myśleć, że all inclusive to tylko wypoczynek na plaży lub nad basenem i sączenie drinków. Oczywiście wakacje mogą tak wyglądać, jeśli ktoś ma ochotę się po prostu zresetować, ale tego typu wyjazd zapewnia o wiele więcej możliwości. Biura podróży często oferują dodatkowe lokalne wycieczki fakultatywne, podczas których można poznać okolicę i kulturę. Poza tym zawsze można samemu wypożyczyć auto i udać się tam, gdzie chcemy. Nikt nie powiedział, że przez cały okres wakacji trzeba siedzieć tylko w hotelu. Natomiast z racji tego, że wszystko mamy w cenie, nawet takie rzeczy jak ubezpieczenie oraz transfer z lotniska, tego typu podróż może wyjść o wiele taniej niż organizacja na własną rękę. Warto jednak upewnić się, że w hotel zapewnia swoim gościem wysokiej jakości podłoże do snu. Jeśli jednak szukasz wygodnego materaca do własnego łóżka, warto zajrzeć pod ten link: https://sennamaterace.pl/112-materace-180×200. O właściwą higienę snu należy dbać także podczas wyjazdów i urlopów. W tym artykule: https://sennamaterace.pl/baza-wiedzy/150_higiena-snu-co-musisz-o-niej-wiedzieć-i-jak-o-nią-zadbać znajdziesz na ten temat więcej informacji.

Minusy all inclusive

Największą wadą wakacji all inclusive są określone godziny posiłków, a wszystko, co zawiera się w cenie, też ma swój przedział czasowy. Najczęściej wszystkie udogodnienia są dostępne do godziny 23 – po upłynięciu tego czasu przykładowo alkohol i inne napoje mogą być wydawane odpłatnie. Wakacje all inclusive często nazywa się także wakacjami z opaską. Dlaczego? Ponieważ już po przyjeździe do hotelu otrzymujemy na rękę specjalną opaskę, dzięki której obsługa ośrodka może się zorientować, czy jesteśmy gośćmi hotelowymi i możemy korzystać z wszystkich udogodnień. Wielu osobom przeszkadza niestety tego typu dodatek, ale to tylko indywidualne upodobania. Kolejnym minusem jest także fakt, że rzadko kiedy po zameldowaniu w hotelu otrzymujemy od razu swój pokój. Jeśli do ośrodka dotarliśmy w godzinach porannych, czas oczekiwania na pokój może wynosić nawet kilka godzin. W przypadku zmęczenia po długim czy nocnym locie może to być szczególnie uciążliwe. Plusem jest natomiast to, iż w tym czasie możemy korzystać z reszty dobrodziejstw. All inclusive wiąże się również z pewnym ryzykiem. Jeśli wybierzemy słaby hotel lub źle zinterpretujemy jego ofertę, możemy po przyjeździe czuć się zawiedzeni. Entuzjazm wyjazdu w szczególności ostudza niezbyt smaczne jedzenie czy brzydkie i brudne pokoje. Warto zatem dokładnie zapoznać się z ofertą ośrodka wypoczynkowego, a także opiniami innych urlopowiczów, aby upewnić się, że dane rozwiązanie spełni nasze oczekiwania.

Czy all inclusive się opłaca?

Na powyższe pytanie nie da się niestety jednoznacznie odpowiedzieć — wszystko zależy do naszych preferencji, a także od konkretnej oferty. Jeśli lubimy bierny wypoczynek nad wodą, jest to z pewnością idealne rozwiązanie — nie musimy się niczym martwić, a biuro podróży zajmuje się całą organizacją wycieczki. Wakacje all inclusive nie będą natomiast dobrym wyborem dla osób aktywnych, które nie znoszą siedzieć w jednym miejscu i wolą zwiedzanie. Niezaprzeczalnie jest to jednak atrakcyjna finansowo opcja, gdyż cena zawiera jedzenie, nocleg oraz transport. W teorii nie musimy nawet więc wydawać na miejscu żadnych pieniędzy.

Wakacje all inclusive mogą być naprawdę opłacalne, jeśli wybierzemy odpowiednią ofertę spełniającą nasze oczekiwania. Dzięki takiemu rozwiązaniu jedyne, co musimy zrobić, to spakować walizkę i udać się na lotnisko. Czy nie jest to wygodne? Oczywiście, że jest, dlatego nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na taką formę wakacji.

Przeczytaj także: https://www.sleepmed.pl/poduszka-do-spania-jaka-wybrac/