Księżyc towarzyszy nam niemalże każdej nocy. Wraz z biegiem dni, jego kształt się zmienia, a wszystko to z uwagi na wchodzenie w poszczególne fazy. Wbrew pozorom, mają one wpływ na nasze funkcjonowanie. Moon-mapping określa proces działania zgodnie z poszczególnymi cyklami księżyca. Wówczas stajemy się bardziej świadomi obecnych faz – w końcu każda z nich ma inną energię, co możemy wykorzystać w codziennym życiu, podejmowanych decyzjach czy czynnościach. A o czym warto pamiętać?

Fazy księżyca – jak wpływają na nasze życie?

Niezaprzeczalnie, w astrologii to księżyc rządzi światem naszych podświadomych emocji. Nic dziwnego – oddziałuje na nas w większy sposób, niż większość osób sądzi. Wynika to z faktu, iż księżyc kontroluje pływy oceanu, a przecież my jesteśmy aż w 60% zbudowaniu z wody. Oznacza to, że świadomie lub nie, w pewnym stopniu odczuwamy ten subtelny ruch w codziennym życiu. A jak poszczególne fazy mogą wpływać na nas?

Nów

Wpływ księżyca na nasze życie, czyli na czym polega moon-mappingNów poznamy po tym, że księżyc jest zwrócony do nas nieoświetlona półkulą, dlatego nie zobaczymy go na niebie. Ten czas można wykorzystać na planowanie, wyznaczanie sobie celów czy ustalenie intencji. Skupmy się na tym, co chcemy manifestować w nadchodzącym miesiącu. Oprócz tego jest to dobry czas na przeprowadzenie zabiegów i operacji, gdyż rany goją się szybciej. W tym momencie warto także rozpocząć walkę z nałogiem.

Pierwsza kwadra

Tutaj księżyc zaczyna przypominać kształt litery „D” i dąży do pełni. W tym czasie podejmuje się wiele decyzji – w końcu można użyć tej energii, aby pokonać opór! Jest to również dobry moment na strzyżenie i farbowanie włosów. Warto także przerwać zabiegi pielęgnacyjne lub regenerujące. Wynika to z faktu, iż mówi się, że podczas pierwszej kwadry organizm skupia się na przyswajaniu oraz gromadzeniu. Warto zatem pamiętać o posiłkach bogatych w składniki odżywcze.

Pełnia

W tym czasie możemy podziwiać księżyc w pełnej krasie. Jego blask oślepia, a dodatkową energię można wykorzystać na wiele sposobów. Warto tutaj zaznaczyć, że w tej fazie księżyc ma najsilniejszy wpływ na nasze samopoczucie, aktywność czy jakość snu. To również najlepszy moment na zmianę złych nawyków, pozostawianie za sobą złych sytuacji lub toksycznych ludzi, a także skupienie się na sobie. Tutaj naszym celem staje się uzdrowienia, oczyszczenie oraz odpoczynek.

Trzecia kwadra

Księżyc zaczyna swoim kształtem coraz bardziej przypominać literę „C”. W czasie trwania tej fazy możemy czuć spadek energii oraz rozdrażnienie. Jednak mimo wszystko czas ten będzie odpowiedni do umówienia się, np. do dentysty. Dotyczy to również zabiegów, których efekty utrzymują się przez dłuższy okres czasu – w tym depilacji, peelingów czy oczyszczania skóry.

Fazy księżyca a sen

Nie da się zaprzeczyć, że fazy księżyca są fascynujące oraz mogą oddziaływać na naszą codzienność. Jak się okazuje, mają one także wpływ na wysokiej jakości wypoczynek https://sennamaterace.pl/baza-wiedzy/257_czy-fazy-ksiezyca-maja-wplyw-na-jakosc-snu. A w jaki sposób? Pełnia przypada zazwyczaj raz na 28 dni, czyli występuje mniej więcej raz na miesiąc. W tym czasie wiele osób skarży się na gorszą jakość snu. Wynika to z faktu, iż zmniejsza się poziom wydzielanej melatoniny, a zaburzeniu ulega także aktywność hormonów czy neuroprzekaźników. A jak to wygląda w innych fazach? Jak się okazuje, wiele osób najlepiej wypoczywa w czasie nowiu, kiedy to za oknem panuje całkowita ciemność. Można zatem śmiało powiedzieć, że im jaśniejszy księżyc, tym większe kłopoty ze snem, a nawet pojawiającą się bezsennością. A czy są jakieś sposoby na poprawę jakości snu?

Jakie są sprawdzone sposoby na poprawienie jakości snu?

Wpływ faz księżyca na jakość naszego snu to coś, z czym nie możemy walczyć. Jednak nie musimy akceptować nieprzespanych nocy! Istnieje wiele sprawdzony sposobów na poprawę jakości snu, a jednym z nich jest odpowiednio skomponowane łóżko. A z czego się składa? Oto trzy najważniejsze elementy!

Po pierwsze – materac

Poprzez dopasowanie materaca do osobistych potrzeb i preferencji użytkownika, jest w stanie niemalże idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała. W ten sposób gwarantuje wsparcie kręgosłupa oraz regenerację mięśni. Warto zwrócić uwagę na rozmiar https://sennamaterace.pl/114-materace-100×200, rodzaj wypełnienia oraz stopień twardości.

Po drugie – kołdra

Kołdra to absolutny must have w łóżku. Jak się okazuje, dzięki odpowiedniemu wypełnieniu oraz gramaturze, jest w stanie zagwarantować właściwy komfort termiczny. Inną kwestią jest przyjemne wrażenie otulenia!

Po trzecie – poduszka

Ostatnia obowiązkową kwestią jest dobra poduszka do spania. To właśnie dzięki niej mamy gwarancję właściwego wsparcia górnych partii ciała, czyli głowy, barków oraz kręgosłupa w odcinku szyjnym.

W nocy księżyc przegania mrok, tworząc spokojną, aczkolwiek tajemniczą aurę. Jego blask może utrudniać zaśnięcie lub doprowadzać do skrajnych emocji, jednak nie da się zaprzeczyć, że w wielu sytuacjach jest naszym sprzymierzeńcem. Z uwagi na to, warto żyć w zgodzie z jego rytmem – w końcu przez wielu ludzkość wykorzystywała swoją wiedzę o fazach księżyca i to w codziennym życiu!