Materace, które są przeznaczone dla osób aktywnych, uprawiających sport powinny wspierać jak najszybszą regenerację całego ciała nawet po najbardziej wymagającym treningu!

Materac średniotwardy – kiedy go wybrać

Materace wysokoelastyczne to naprawdę świetne rozwiązanie dla uprawiających sport.  Gwarantują one stabilne podparcie, które zapobiega powstawaniu różnego rodzaju dolegliwości bólowych, które mogą w skuteczny sposób utrudniać nam funkcjonowanie, nie mówiąc już o treningach! Koniecznie pod uwagę należy wziąć Hilding Conga. Z jednej strony został on wyposażony w piankę wysokoelastyczną HR razem z pianką FloFom, którą umieszczono w strefie ramion i barków. Drugi ze wspomnianych surowców  wykazuje między innymi właściwości chłodzące, dzięki czemu zapobiega między innymi nadmiernej potliwości czy też przegrzewaniu się naszego organizmu. Z drugiej strony pianka wysokoelastyczna została zestawiona z termoelastyczną Visco, które reaguje na naszą temperaturę ciała dając ulgę obolałym mięśniom, co zdecydowanie zwiększa nasz komfort, a także przyśpiesza regenerację.

Wybierz naprawdę stabilne podparcie

Materace wysokoelastyczne - który model wybrać dla aktywnych?Osoby, które lubią twarde materace i bardzo stabilną powierzchnię do spania powinny zwrócić uwagę na Hilding Modern. Posiada on aż dwie twardości, które swobodnie możemy zmieniać obracając nasz materac na drugą stronę. Poza wysokoelastyczną,  twardą pianką HR, która dodatkowo została wyposażona w otwory wentylacyjne aby zapewnić idealny przepływ powietrza, posiada on piankę hybrydową. Wypełnienie zostało wyprofilowane w aż siedem stref twardości, dzięki czemu każda partia ciała otrzymuje indywidualnie dopasowane podparcie. W końcu inny nacisk wywierają nasze barki, uda, stopy czy głowa. Dla kogo polecany jest dany materac? Jak już zostało wspomniane świetnie nada się dla amatorów wszelkich aktywności fizycznych, lecz również osób cięższych, ważących do 140 kilogramów. Jednak ze względu na fakt, że możemy dostosować siłę podparcia do swoich potrzeb nada się dla osób lżejszych, które wolą twardsze modele.

Dla nastolatków

Hilding Rock & Roll świetnie nada się dla wszystkich nastoletnich miłośników sportów. Został on wyposażony w dwie wysokoelastyczne pianki HR. Z jednej strony jest ona bardziej twarda, a z drugiej mniej, dzięki czemu swobodnie możemy dostosować go do naszych indywidualnych potrzeb. Jego wypełnienie należy do rzeczywiście trwałych, dlatego możemy cieszyć się szeregiem pozytywnych właściwości przez bardzo długi czas. Warto dodać, że struktura wkładu sprawia, że jest on w pełni bezpieczny dla alergików, nie powoduje niepożądanych reakcji, w związku z czym warto.

Porządne materace, które doskonale sprawdzą się dla fanów sportów? Bez wątpienia dobrze jest postawić w tym wypadku na piankę wysokoelastyczną!  Jesteśmy przekonani, że osoby aktywne będą naprawdę zadowolone!