Wybór materaca zdecydowanie nie jest prostym zadaniem – szczególnie wtedy, gdy podłoże do snu musi być dopasowane do potrzeb i preferencji dwóch, a nie jednej osoby. Spora różnica w wadze w przypadku par zdarza się stosunkowo często, a niestety jest znacznym utrudnieniem podczas tego procesu. Jakie cechy w powinny mieć w takim razie materace dla pary o różnicy wagowej?

Po pierwsze i najważniejsze: elastyczność punktowa

Hasło “elastyczność punktowa” w bardzo wielu przypadkach przynosi na myśl sprężyny. Jest to jak najbardziej trafne skojarzenie! W modelu Hilding Flamenco zostały one wykorzystane jako baza. Nie są to jednak byle jakie sprężyny, a specjalne elementy o nazwie multipocket. Wyróżniają się znacznie mniejszą średnicą, a co za tym idzie – większym zagęszczeniem. Każda z nich znajduje się w osobnej kieszonce, dzięki czemu pracuje indywidualnie, jedynie w miejscu nacisku. Model Flamenco charakteryzuje się twardością na poziomie H2/H3, czyli średnią – oznacza to, że najlepiej sprawdzi się w sypialni u par, u których różnica wagowa nie jest większa niż 30 kg. Należy mieć jednak na uwadze fakt, iż twardość jest odczuciem subiektywnym i w dużej mierze zależy od subiektywnych odczuć użytkownika. Wyrób ten ma jeszcze jeden, bardzo duży plus: jest odwracalny, co daje niespotykaną możliwość wyboru. Para może przetestować obie strony, a następnie zdecydować, która z nich zapewnia im komfort na wyższym poziomie.

Po drugie: odpowiednia twardość

Jakie cechy powinny mieć materace dla pary o różnicy wagowej?Jak dobrze wiadomo, jednym z podstawowych kryteriów, które należy brać pod uwagę podczas wyboru materaca jest twardość. Musi być odpowiednio dostosowana do wagi użytkownika oraz do jego potrzeb. Ale co w takim razie w sytuacji, w której różnica wagowa pomiędzy partnerami jest spora? W takim przypadku trzeba niestety poszukać nieco dłużej i wybrać takie podłoże, które będzie można nazwać złotym środkiem. Warto zwrócić uwagę na model Hilding Modern, który powstał na bazie pianki wysokoelastycznej o dwóch różnych twardościach. Zatem podobnie jak poprzednik, jest propozycją odwracalną – regularna zmiana stron ma swoje plusy, ponieważ zapewnia znacznie większą trwałość wyrobu. Pianka wysokoelastyczna to wypełnienie, który świetnie sprawdza się w sypialniach u par o różnicy wagowej, ponieważ idealnie dopasowuje się do temperatury ciała każdego użytkownika i nie przenosi nacisków.

Po trzecie: komfort na najwyższym poziomie

Nic dziwnego, że użytkownik wybiera konkretny materac głównie ze względu na wygodę. Nie sposób się z tym nie zgodzić – w końcu nawet najporządniejszy produkt charakteryzujący się szeregiem zalet nie sprosta oczekiwaniom użytkowników, jeśli nie zapewni im odpowiedniego komfortu. Hilding Lambada to model, który powstał na bazie sprężyn kieszeniowych. Ich niesamowite właściwości zostały połączone z zaletami pianki wysokoelastycznej i lateksu, które nadają produktowi sprężystości i odporności na odkształcenia, a jednocześnie pozwalają poczuć się jak na delikatnej chmurce. Warstwa kokosu utwardza podłoże, a jednocześnie doskonale przepuszcza powietrze i chroni materac przed rozwojem szkodliwych mikroorganizmów. Sam pokrowiec również powstał z dbałością o każdy szczegół – specjalne mikrokapsułki uwalniające probiotyki walczą z alergenami gromadzącymi się na powierzchni podłoża i zapewniają higienę na najwyższym poziomie.

Nocny wypoczynek nie powinien się kończyć bólem pleców i niewyspaniem. Powyższe modele to wspaniałe przykłady na to, że pary o różnicy wagowej mogą spać na jednym materacu bez konieczności przewracania się z boku na bok i akceptowania nieprzyjemnych skutków nieudanej nocy.