Nawet najmocniejszy sen może być popsuty, jeżeli nieustannie będziesz odczuwać dyskomfort z powodu ułożenia materaca. Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się przebudzić z powodu ruchów partnera lub też narastającego bólu stawów lub mięśni, to znaczy, że powinieneś przemyśleć zmianę materaca na taki, który pozwoli Ci na odczuwanie większego komfortu w nocy.

Materac Modern marki Hilding należy do rodziny materaców piankowych wysokoelastycznych. Ich podstawowa cecha to wyraźnie większa od klasycznych materaców sprężystość i elastyczność. Pianka, będąca wkładem materaca, cechuje się otwartokomórkową strukturą, co dodatkowo zapewnia doskonałą wentylację. Marka Hilding, podejmując się koncepcji stworzenia tego materaca, za cel obrała sobie zaprojektowanie takiego produktu, który będzie spełniał wymagania nowoczesnego użytkownika: trwałość, najwyższa jakość i możliwość dostosowania materaca zgodnie z własnymi potrzebami i upodobaniami. Co ważne, postawiono również na uniwersalność i wygodę, co oznacza, że materac jest przystosowany dla każdego z powodu swojej obustronności.

Hilding Modern - materac wysokoelastycznyWnętrze materaca Modern zostało opracowane w takiej technologii, aby zapewnić jego przyszłemu użytkownikowi najwyższy komfort już od samego początku. Na pierwszą warstwę materaca składa się bardzo twarda pianka typu HR, która dzięki specjalnemu wyprofilowaniu została podzielona na siedem poziomych stref twardości. Okolice głowy, ramion, kręgosłupa, miednicy, bioder, kolan oraz stóp potrzebują innego traktowania. Oznacza to, że materac, który znajduje się pod nimi, musi osiągnąć odpowiedni kształt i właśnie to gwarantuje model Modern. Idealnie dopasuje się do budowy anatomicznej ciała użytkownika i wspomaga regenerację zmęczonych mięśni i stawów. Jeżeli do tej pory męczył Cię w nocy ból, który nie pozwalał zasnąć, to wkład z tej pianki pozwoli Ci na to, by o nim całkowicie zapomnieć.

Pianka HR jest także tworzywem, który charakteryzuje się niezwykłą elastycznością, sprężystością i odpornością na deformacje. Dzięki wyjątkowemu wyprofilowaniu wkładu materaca został osiągnięty efekt struktury otwartokomórkowej, co wyróżnia ten materac w porównaniu do zastosowania klasycznej pianki poliuretanowej. Przekłada się to na lepsze właściwości dopasowania do użytkownika i gwarancję relaksu mięśni za każdy razem, gdy zdecydujesz się na odpoczynek na tym materacu.

Kolejną warstwą, jaka została w tym materacu zastosowana jest pianka typu hybrydowego. Różni się ona od opisanej wcześniej pianki HR tym, że jest znacznie twardsza. Doskonale sprawdzi się dla osób, które preferują sen na twardszym podłożu. Nie zawiedzie również osób o podwyższonej wadze, jak i par. Jednakże to nie wszystko. Osoby lekkie, które preferują sen na twardszym podłożu również polubią się z tym modelem. Charakterystyczna budowa pianki hybrydowej zapewni bowiem minimalizację odczuwania ruchów partnera, co zagwarantuje Ci przyjemny i głęboki sen.

Marka Hilding postawiła również na to, aby zachować najwyższy poziom komfortu Twojego snu. Właśnie dlatego wnętrze materaca zostało w specjalny sposób podzielone na indywidualne otwory wentylacyjne. Odpowiedni przewiew jest dla Ciebie gwarancją, że wewnątrz wkładu nie będzie gromadził się kurz, zarodniki pleśni, roztocza i inne mikroorganizmy. To zdecydowanie pozytywnie wpłynie na poprawę Twojej higieny snu i przełoży się wprost na to, że obudzisz się bardziej wyspany i zrelaksowany. Warto zauważyć, że technologia otworów wentylacyjnych sprawia, że materac jest również wyrobem odpowiednim dla alergików i osób, które zmagają się z problemami układu oddechowego.

Do materaca Modern, marka Hilding dodaje specjalnie wyselekcjonowany dla tego modelu pokrowiec Cashmere. Charakteryzuje się on niebywałą delikatnością, a jego najważniejszą cechą jest podwyższona zdolność do pochłaniania wilgoci. Pomoże on w zatrzymaniu rozwoju środowiska mikroorganizmów takich jak grzyby i bakterie, co jeszcze dodatkowo wpłynie na wyraźnie lepszy komfort snu, jaki będziesz odczuwać z tym materacem.

Materac objęty jest aż 15-letnią gwarancją. To jednoznacznie wskazuje na jakość i trwałość, jaką marka Hilding chce przekazać użytkownikom swoich materaców.