Jeżeli zwracasz uwagę na to, aby Twój komfort w nocy opierał się nie tylko na wygodzie, ale również na innych właściwościach materaca, to marka Hilding ma propozycję wprost dla Ciebie. Higiena snu jest bowiem priorytetem i nie powinna być zaniedbywana, ponieważ nawet najbardziej wygodny materac będzie miał negatywny wpływ na odczuwanie komfortu w nocy, jeśli nie będzie stworzony w taki sposób, by wspierać odpowiedni poziom czystości.

Materac Melody marki Hilding należy do rodziny materaców lateksowych. Są one specjalnie zaprojektowane, aby utrzymać optymalny poziom elastyczności, a przez to do maksimum podnieść odczuwanie komfortu z leżenia. Charakterystyczną cechą materaców lateksowych jest także ich świetny poziom wentylacji wkładu, dzięki czemu znacząco zmniejszają szanse na pojawianie nieporządanych się skutków zdrowotnych w układzie oddechowym ich użytkowników.

Wewnątrz materaca Melody znajduje się wkład lateksowy o grubości aż osiemnastu centymetrów. Dzięki temu możliwe było podzielenie materaca na siedem indywidualnych stref twardości. Okolice głowy, ramion, kręgosłupa, miednicy, bioder, kolan oraz stóp — te strefy potrzebują odmiennego potraktowania do osiągnięcia stanu pełnej regeneracji. Nowoczesna technologia profilowania wkładu materaca Melody marki Hilding zadba o to, abyś już więcej nie musiał martwić się o ucisk w wymienionych strefach. Każda ze stref twardości, niezależnie od wagi użytkownika materaca, dopasowuje się do kształtu ciała, co ostatecznie przekłada się na osiągnięcie optymalnego rozluźnienia podczas snu, co zagwarantuje nie tylko głębszy sen, ale również właściwy poziom regeneracji.

Hilding Melody - materac lateksowyLateks, z którego zbudowany jest wkład materaca, charakteryzuje się posiadaniem właściwości antyalergicznych. Zastosowane w nim specjalne otwory powodują, że występuje stała cyrkulacja powietrza wewnątrz materaca. Rezultatem tego jest, że nie będzie gromadził drobinek kurzu, zarodników pleśni, roztoczy oraz innych mikroorganizmów. Dzięki tym cechom wkład lateksowy jest powszechnie ceniony za głębokie wspieranie odpowiedniej higieny snu. Warto zaznaczyć, że dzięki swoim właściwościom, lateksowy wkład materaca Melody poprawi również cyrkulację krwi u jego użytkowników. Właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne zadbają o spokój Twoich dróg oddechowych i pozwoli na to, abyś cieszył się nieprzerwanym snem.

Materac cechuje się bardzo wysokim stopniem wytrzymałości. Jeżeli do tej pory irytowało Cię to, że po jakimś czasie użytkowania Twojego dotychczasowego materaca innej marki, szybko zmieniała się jego struktura, to decydując się na zakup materaca Melody marki Hilding możesz o tym zapomnieć. Został on wyprofilowany w taki sposób, aby zapobiec wszelkim odkształceniom. Użyty w nim lateksowy wkład jest niezwykle wytrzymałym materiałem, będącym całkowicie niewrażliwym na nacisk nawet do 140 kilogramów. Co więcej, posiada on wysoki stopień optymalizacji elastyczności. To wszystko sprawia, że jest właściwie odporny na wszelkie zniekształcenia, na jakie może być wystawiony podczas jego prawidłowego użytkowania i jeżeli się na niego zdecydujesz, to masz gwarancję tego, że posłuży Ci przez wiele lat. Dzięki wspomnianemu poziomowi elastyczności, jest on przystosowany doskonale również dla par — nie odkształci się i zapewni doskonały komfort snu dla obojga partnerów. Dobrze sprawdzi się również jako materac dla seniorów, ponieważ odpowiedni profil wkładu w materacu Melody pozwoli na to, aby doznać znaczącej redukcji występujących bólów stawów i kręgosłupa.

Do materaca marki Hilding jest również wybór dwóch pokrowców. Wiskozowy pokrowiec Italiano, cechujący się tym, że jest niezwykle puszysty i miły w dotyku, a także lekki i bardzo

elastyczny pokrowiec Hybrid, który jeszcze bardziej poprawi wentylację materaca, poprawiając jego właściwości antyalergiczne i zwiększając uczucie komfortu podczas snu.

Na materac jest gwarancja aż 15-letnia! Jednoznacznie podkreślone jest więc, że producent w pełni gwarantuje to, że nie zawiedziesz się dokonując zakupu materaca Melody.