Decydując się na wysokiej jakości podłoże do spania, przede wszystkim skupiasz się na dopasowaniu go do osobistych potrzeb oraz preferencji. W praktyce musisz wiedzieć, że jednym z najważniejszych czynników jest jakość materiałów, z których został on wykonany. Jest to niezwykle istotne, gdyż odpowiadają one za trwałość, wygodę oraz prawidłowe wsparcie ciała użytkownika. A zatem, czym wyróżniają się materace SleepMed i co warto o nich wiedzieć?

Po pierwsze – wyjątkowe wypełnienie

Materace SleepMed wyróżniają się wyjątkowym wypełnieniem, które stanowi istotny element ich trwałości i komfortu. We wszystkich modelach wykorzystano tutaj wyjątkową piankę termoelastyczną, która wyróżnia się tym, iż jest w stanie reagować na ciepło ciała użytkownika. Pozwala to na jej niemalże idealne dopasowanie się do anatomicznych kształtów Twojej sylwetki. Dzięki temu jest w stanie zapewnić optymalne wsparcie dla kręgosłupa, zredukować ryzyko wystąpienia bólu pleców, poprawić wentylację czy zagwarantować antyalergiczne właściwości! A to wszystko w korzystny sposób przekłada się na trwałość. Jednak pianki termoelastyczne nie są jedynym wyjątkowym rodzajem pianek, które wykorzystuje się w materacach SleepMed! Poznaj pianki naturalne!Wysokiej jakości materiały jako kluczowy krok w doborze trwałego materaca

Pianka wysokoelastyczna NATURALIS®

Rewolucyjne rozwiązanie ekologiczne? Poznaj piankę Naturalis, która charakteryzuje się wysoką elastycznością oraz zdolnością do rozkładania nacisku punktowego, co zapobiega nadmiernemu wgłębieniu się ciała. Jednak nie ma co ukrywać – istotną cechą jest tutaj zastąpienie sztucznych substancji naturalnym olejkiem rycynowym. Jego obecność nie tylko poprawia wentylację, ale także nadaje materacowi właściwości hipoalergicznych. Co więcej, charakteryzuje się delikatnym, neutralnym zapachem, a także jest pozyskiwany w sposób przyjazny dla środowiska. Należy również podkreślić, że wysoka jakość pianki Naturalis jest potwierdzona certyfikatem Nordic Swan Ecolabel.

Pianka wysokoelastyczna HR BIO

Wyjątkowo sprężyste rozwiązanie, które idealnie dostosowuje się do indywidualnych kształtów ciała użytkownika? Oto pianka HR Bio, gwarantująca właściwe podparcie kręgosłupa i właściwe ułożenie sylwetki podczas snu. Ją z kolei wyróżnia zastosowanie naturalnego oleju sojowego zamiast sztucznych substancji chemicznych, co przynosi kilka istotnych korzyści, w tym dodatkowe właściwości hipoalergiczne. Ponadto ma neutralny zapach oraz posiada certyfikaty SteP Oeko-Tex i Oeko-Tex Standard 100.

Pianka termoelastyczna Visco BIO

Materiał godny uwagi, który charakteryzuje się niezwykłą miękkością i doskonałym dopasowaniem do naturalnych kształtów ciała pod wpływem ciepła? To definicja pianki Visco BIO! Oprócz tego użytkownik może cieszyć się szeregiem korzyści, takich jak redukcja napięcia mięśniowego i poprawa jakości snu. Niezwykle istotne jest również to, że pianka została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu odpowiedniego wsparcia dla całego ciała poprzez 7 stref o zróżnicowanym stopniu twardości. Zastąpienie sztucznych substancji chemicznych olejem rycynowym przynosi dodatkowe korzyści, wiążące się m.in. z hipoalergicznością. Warto również zaznaczyć, że produkcja pianki Visco Bio jest zgodna ze standardami Vita Rest Origin, co świadczy o jej najwyższej jakości.

Po drugie – możliwość dopasowania twardości

Materace SleepMed oferują możliwość regulacji twardości, co pozwala użytkownikom na idealne dostosowanie podłoża do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Dzięki ruchomej warstwie pianki termoelastycznej można uzyskać aż 4 stopnie twardości. Dla jeszcze większej elastyczności niektóre modele wyposażone są w dodatkowy, odpinany top, który zapewnia aż 6 stopni twardości. To rozwiązanie pozwala na dostosowanie materaca do zmieniających się potrzeb użytkownika oraz zapewnia optymalne wsparcie dla kręgosłupa. Co więcej, przyczynia się do zwiększenia trwałości!

Po trzecie – technologia Airforce

Technologia Airforce, zastosowana w materacach SleepMed, to innowacyjne rozwiązanie, które znacząco podnosi komfort i higienę snu. Specjalne nacięcia pionowe i poziome w piankach tworzą „kratkę wentylacyjną”, która gwarantuje maksymalny przepływ powietrza. Ciepło i wilgoć wytwarzane przez ciało podczas snu są skutecznie odprowadzane, co zapobiega przegrzewaniu się i gromadzeniu wilgoci wewnątrz materaca. Naturalne ruchy ciała wypychają zużyte powietrze na zewnątrz, zastępując je świeżym. Dzięki technologii Airforce wszystkie materace SleepMed zapewniają doskonałą wentylację oraz utrzymanie optymalnej temperatury snu. A to wszystko w korzystny sposób wpływa na trwałość Twojego podłoża od spania!

Po czwarte – unikalne pokrowce

Unikalne pokrowce stosowane w materacach SleepMed to kolejny element, który wpływa na ich trwałość i komfort użytkowania. Pokrowiec Merced z taśmą 3D zapewnia miękkość i dodatkową cyrkulację powietrza dzięki specjalnym perforacjom, które także gwarantują efekt masażu. Z kolei pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D jest wzbogacony technologią aktywnych probiotyków, co zapewnia komfortowe i antyalergiczne warunki do wypoczynku. Oba pokrowce można łatwo zdjąć i prać, co ułatwia utrzymanie materaca w czystości oraz przedłuża jego żywotność.

Materace SleepMed wykonane z trwałych, odpornych na zużycie materiałów oferują nie tylko długowieczność, ale również optymalne wsparcie oraz komfort. Dzięki temu możesz cieszyć się niezmiennie wysoką jakością snu przez wiele lat. Pamiętaj, że podłoże do spania to inwestycja w Twoje zdrowie, dlatego warto poświęcić czas na dokładne zapoznanie się z użytymi materiałami oraz wybrać produkt, który najlepiej odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom.

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.