Dla osób cierpiących na alergie sen może stać się wyzwaniem ze względu na potencjalne reakcje alergiczne na roztocza, kurz czy inne alergeny, które gromadzą się w materacach. Dlatego wybór odpowiedniego pokrowca na materac może mieć kluczowe znaczenie. Wynika to z faktu, iż pozwala na stworzenie higienicznych warunków do zdrowego wypoczynku. A jaka rolę odgrywa tutaj pokrowiec, w który został wyposażony materac SleepMed?

Jak zapewnić sobie higieniczne warunki w łóżku?

Utrzymanie higienicznych warunków w łóżku jest ważne dla zdrowego snu oraz ogólnego dobrostanu, szczególnie dla alergików. Aby zapewnić sobie higienę w sypialni, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

  • regularne pranie pościeli – pranie pościeli w wysokiej temperaturze (co najmniej 60 stopni Celsjusza) pomaga w eliminacji roztoczy, bakterii i innych alergenów,
  • stosowanie nakładek, a także ochraniaczy na materac – nakładki z ochraniaczami na materac stanowią dodatkową warstwę ochronną, która pomaga w utrzymaniu materaca w czystości,
  • wybieranie antyalergicznych produktów – wszystkie akcesoria sypialniane (takie jak poduszka, kołdra czy pościel) obecne w Twoim łóżku powinny wykazywać właściwości antyalergiczne, co znacząco podnosi komfort wypoczynku,
  • wentylacja sypialni – regularne wietrzenie sypialni pomaga w utrzymaniu świeżego powietrza i redukcji wilgoci, która sprzyja rozwojowi roztoczy i pleśni,
  • unikanie spożywania posiłków w łóżku – jedzenie w łóżku może prowadzić do nagromadzenia się okruchów i resztek jedzenia, które przyciągają owady, które mogą powodować zanieczyszczenie pościeli.

Wprowadzenie tych nawyków do codziennej rutyny pozwoli na stworzenie higienicznego i zdrowego środowiska snu, co jest szczególnie istotne dla alergików, ale korzystne dla każdego, kto pragnie cieszyć się lepszym snem, a także zdrowiem.Jak pokrowiec w materacu SleepMed może pomóc w utrzymaniu higieny snu dla alergików?

Zadbaj o regularne odkurzanie powierzchni pokrowca

Regularne odkurzanie powierzchni pokrowca materaca to istotny element dbania o higienę snu. Usuwanie kurzu, roztoczy oraz innych alergenów z powierzchni pokrowca pomaga w utrzymaniu czystości, a także świeżości materaca. Odkurzanie powinno być wykonywane chociaż raz w tygodniu, aby zminimalizować gromadzenie się zanieczyszczeń. Używanie odkurzacza z filtrem HEPA zwiększa skuteczność usuwania drobnych cząsteczek, co jest szczególnie korzystne dla osób z alergiami. Pamiętaj, aby nie tylko odkurzać wierzchnią warstwę pokrowca, lecz także jego boki oraz przestrzenie między materacem a ramą łóżka. W ten sposób zapewnisz sobie czyste oraz zdrowe środowisko do spania, wolne od alergenów i innych zanieczyszczeń.

Zadbaj o regularne pranie pokrowca

Ważne w utrzymaniu higieny snu jest systematyczne pranie pokrowca materaca. Pokrowiec powinien być prany przynajmniej raz na kilka miesięcy, aby usunąć nagromadzone zanieczyszczenia oraz alergeny. Stosowanie detergentu hipoalergicznego minimalizuje ryzyko reakcji alergicznych, a pranie w temperaturze 60 stopni Celsjusza skutecznie eliminuje roztocza oraz bakterie. Dokładne suszenie pokrowca przed ponownym założeniem zapobiega rozwojowi pleśni oraz grzybów. Dzięki regularnemu praniu pokrowca możesz cieszyć się świeżym, czystym oraz zdrowym środowiskiem do spania.

Zadbaj o regularne wietrzenie pokrowca

W utrzymaniu świeżości materaca niezbędne jest regularne pranie jego pokrowca. Wystawianie podłoża do spania z pokrowcem na świeże powietrze minimum raz w tygodniu umożliwia usunięcie nagromadzonych zapachów oraz wilgoci. Proces ten zmniejsza także ryzyko rozwoju pleśni oraz bakterii. Poprzez regularne wietrzenie pokrowca, materac pozostaje suchy oraz higieniczny, co przekłada się na zdrowszy sen.

Poznaj innowacyjne właściwości pokrowców SleepMed!

Oba pokrowce w materacach SleepMed są wyposażone w zamek, ułatwiający ich łatwe zdejmowanie i pranie w domowych warunkach. Zaleca się powtarzanie tej czynności co pół roku, aby zapewnić utrzymanie komfortowych i higienicznych warunków snu.

Pokrowiec Merced z taśmą 3D

Dzięki zastosowaniu specjalnej apretury zmiękczającej (hydrophilic softener), pokrowiec Merced z taśmą 3D wyróżnia się niezwykłą miękkością. Ta unikalna właściwość nie tylko poprawia odprowadzanie wilgoci, ale także nadaje dzianinie niespotykaną delikatność. Dodatkowo, dzięki specjalnym perforacjom na powierzchni, pokrowiec może zaoferować innowacyjny wygląd, oraz gwarantuje przyjemne uczucie relaksu. Dzięki niemu materac SleepMed gwarantuje wysoki komfort snu.

Pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D

Firma SleepMed, stale wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologiczne, tak aby zagwarantować klientowi zdrowy oraz bezpieczny sen – także osobom z alergiami! W trosce o te osoby został opracowany pokrowiec, który dba o najwyższy poziom higieny. Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D to wyjątkowy pokrowiec, gdyż jego dzianina została nasączona apreturą Purotex®, korzystającą z technologii aktywnych probiotyków. Za sprawą tego zmniejszana jest ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na materacu aż o 93,7%, zapewniając czyste oraz świeże środowisko do spania.

Pokrowce w materacach SleepMed są niezastąpionym elementem dla osób cierpiących na alergie. Wynika to z faktu, iż zapewniają skuteczną ochronę przed roztoczami, kurzem i innymi alergenami. Dzięki temu alergicy mogą cieszyć się spokojnym wypoczynkiem, który jest efektywny, dzięki czemu mogą prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia.

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.