Zdrowie dla każdego człowieka jest najważniejsze, ponieważ to dzięki niemu można prawidłowo funkcjonować oraz stawiać czoła codziennym wyzwaniom. Jest to również jedna z niewielu rzeczy, których nie można kupić i to właśnie dlatego warto o nie dbać. Jednym ze sposobów jest odpowiednio dobrany do potrzeb materac, który zapewnia prawidłowe podparcie kręgosłupa oraz zapewnia zdrowy i efektywny sen. Tylko gdzie znaleźć materac, który jest wilgotny, sprężysty i posiada status wyrobu medycznego? Poznaj materac Hilding Pasodoble! 

Czym jest materac medyczny? 

Hilding Pasodoble stworzony został jako materac medyczny, co jest niewątpliwie jego atutem. Jednak, aby uzyskać status wyrobu medycznego w klasie I, musiał uzyskać pozytywny wynik w wielu restrykcyjnych testach oraz badaniach, które potwierdzały jego właściwości. W ten sposób idealnie spełnia się w roli materaca rehabilitacyjnego, który wspomaga proces powrotu do zdrowia po urazie kręgosłupa i nie tylko. Również osoby cierpiące na przewlekłe bóle kręgosłupa mogą spokojnie wyspać się na materacu Hilding Pasodoble, ponieważ pomoże on przynieść ulgę. Sam produkt może być również wykorzystywany przez osoby zdrowe w celu profilaktyki wad postawy oraz chorób kręgosłupa. Jednak w jaki sposób działają materace do spania, takie jak Hilding Pasodoble? Otóż wszystko zawdzięczają swojej budowie, która umożliwia prawidłowe podparcie kręgosłupa, a umożliwiają to odpowiednio dopasowane pianki oraz wkład ze sprężynami kieszeniowymi.

Czym jest materac sprężynowy? 

Prozdrowotny materac Hilding Pasodoble! Hilding Pasodoble znany jest jako wyrób medyczny, jednak jest również materacem sprężynowym. W swojej budowie posiada wkład oparty na sprężynach kieszeniowych, które różnią się od klasycznych. Przede wszystkim sprężyny kieszeniowe, jak sama nazwa mówi — osadzone są w osobnych kieszonkach. Dzięki temu materac pracuje tylko w miejscu nacisku. Materac sprężynowy posiada również wysoką elastyczność punktową, a dzięki zastosowaniu pianek utwardzających jest nie tylko sprężysty, ale również i twardszy. Jeśli chodzi o zastosowane we wkładzie materiały, to należą do nich:

  • po jednej stronie włókno Sizal — stanowi naturalne włókno zwiększające wytrzymałość i podwyższające trwałość materaca,
  • po drugiej stronie włókno kokosowe — materiał doskonale przepuszczający powietrze, dzięki czemu zapewnia odpowiednią higieniczność produktu oraz zwiększa jego twardość, zachowując przy tym sprężystość i elastyczność,
  • obustronnie pianka FlexiFoam — innowacyjna, poliuretanowa pianka o wysokiej elastyczności i plastyczności, której struktura dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika.

Materac sprężynowy posiada również takie cechy, jak redukcja drgań oraz zwiększona trwałość, za którą odpowiedzialne są nowoczesne sprężyny. Jednak to nie wszystko, czym odznacza się materac Hilding Pasodoble.

Zalety Hilding Pasodoble

Materac Hilding Pasodoble idealnie sprawdzi się w każdej sypialni, ponieważ należy do materacy odwracalnych. Oznacza to, że obie jego strony są przystosowane do użytkowania, a dodatkowo regularne obracanie znacznie poprawia wentylację oraz większa trwałość. Inną zaletą tego materaca są specjalne profilowanie i nacięcia, które zwiększającego optymalną wentylację. Cecha ta, wraz z zastosowaniem przyjaznych dla alergików materiałów sprawia, że wyśpi się na nim każdy — niezależnie od stanu zdrowia kręgosłupa czy alergii! Nie można również zapomnieć, że materac posiada siedem stref twardości, które pozwalają na dopasowanie się wkładu do anatomicznej budowy użytkownika, zapewniając mu jak najlepsze wsparcie. Materace Hilding produkowane są nie tylko w celu zapewnienia komfortowego oraz efektywnego snu użytkownika, ale również w trosce o higieniczny sen, dlatego dostępne pokrowce można z łatwością zdjąć i wyprać.

Materac Hilding Pasodoble posiada wiele pozytywnych cech oraz status wyrobu medycznego. Oznacza to, że idealnie sprawdzi się w każdej sypialni, dbając nie tylko o komfort, ale także o zdrowie użytkownika. A nie można zapomnieć, że w dzisiejszych czasach zdrowie jest niezwykle ważne!