Planujesz wymianę starego materaca na nowy i zastanawiasz się, jaki model wybrać? Poznaj nieocenione właściwości produktów piankowych! 

Materace piankowe – charakterystyka 

Materace piankowe to produkty, które pozwalają osiągać wysoki komfort snu i zapewniają dodatkowe wsparcie ciała. Do ich budowy wykorzystuje się innowacyjne pianki, które gwarantują niebywałą wygodę. Materace Visco to modele termoelastyczne, które potrafią dopasowywać się do naturalnych krzywizn ciała i pod wpływem temperatury zmieniają swoje ułożenie. Dają poczucie otulenia i jednocześnie amortyzują sylwetkę. Materace z lateksu cechują się trwałością, co wydłuża okres eksploatacji. Łatwo zachować ich higienę oraz czystość, co wpływa na zachowanie optymalnego środowiska snu. Cechują się większą twardością niż pozostałe materace piankowe. Kolejny rodzaj to materace wysokoelastyczne. Dzięki przemyślanej i dopracowanej konstrukcji, te modele świetnie podtrzymują ciało i przyspieszają regenerację mięśni oraz stawów. Materace piankowe to produkty, które skradły serca wielu użytkowników, którym zależy na komforcie i bezpieczeństwie.

Nowoczesność 

Materace piankowe - dla kogo są polecane?Pierwszy materac z kolekcji piankowej warty uwagi to Hilding Conga. Jest to innowacyjny model, który wykonano z czterech pianek o różnych właściwościach. Dwie z nich to wysokoelastyczne pianki, które tworzą siedem stref twardości. Taka konstrukcja zapewnia optymalne rozłożenie ciężaru ciała na całej powierzchni. W strefie ramion wstawiono wkładki z pianki Visco oraz FloFom. Pierwsza z nich wykazuje właściwości rozgrzewające, a druga – chłodzące. Materac świetnie sprawdzi się zarówno podczas mroźnej zimy, jak i upalnego lata. Co więcej, pianki reagują na temperaturę ciała i zmniejszają napięcie w strefie ramion, barków oraz karku. Wysoka sprężystość i wytrzymałość pianek HR powoduje, że materac zapewnia wysoki komfort i znacznie poprawia jakość snu.

Wsparcie kręgosłupa 

Drugi materac z kolekcji piankowej to Hilding Salsa. Został wypełniony pianką FlexiFoam, która gwarantuje odpowiednią sztywność i wsparcie kręgosłupa. Wierzchnia warstwa produktu została wykonana z termoelastycznej pianki Visco, która nadaje mu miękkości. Materac reaguje na temperaturę ciała i dopasowuje się do kształtu sylwetki, odprężając kręgosłup i zmniejszając napięcie mięśni. Dzięki swoim prozdrowotnym właściwościom Hilding Salsa sprawdzi się, jako materac przeciwodleżynowy. Produkt przeszedł szereg restrykcyjnych testów i badań, co pozwoliło mu uzyskać status wyrobu medycznego. Oznacza to, że materac spełnia wszelkie wymagania dyrektyw unijnych nowego, globalnego podejścia, obejmujących zagadnienia związane z bezpieczeństwem użytkownika i ochroną zdrowia oraz środowiska. Kupując Hilding Salsa, zapewnisz sobie komfort i bezpieczeństwo.

Materace do spania Hilding Conga i Hilding Salsa to produkty, które odmienią Twój sen i sprawią, że rano wstaniesz wypoczęty i pełen energii.