Urządzając pokój dziecięcy – nie ważne czy dla noworodka lub nastolatka należy zwrócić szczególną uwagę na łóżko. To właśnie ono zapewnia efektywny i zdrowy sen, jednocześnie umożliwiając prawidłowy rozwój kręgosłupa. Najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w materac dziecięcy, który zadba o dorastającą pociechę. Jednak czym one są? 

Materace dziecięce – czym się charakteryzują?

Materace do spania powinny być przede wszystkim dopasowane do wieku użytkownika. Z uwagi na Hilding Anders stworzyło specjalną kategorię – materace dziecięce. Są to produkty specjalnie przeznaczone dla dzieci od pierwszych dni życia oraz dla nastolatków. W niezwykle stabilny sposób podpiera kręgosłup, umożliwiając mu prawidłowy rozwój z jednoczesnym zapobieganiem powstawania wad postawy. Materace same w sobie pozwalają również na komfortowy oraz niezwykle efektywny wypoczynek, dzięki któremu dziecko może prawidłowo się wyspać i mieć energię następnego dnia. Cały sekret materacy dziecięcych kryje się w antyalergicznych oraz bezpiecznych dla zdrowia materiałach. Muszą one również spełniać szereg rygorystycznych norm dotyczących między innymi ergonomiczności. Materace dziecięce stanowią inwestycję na lata, a wszystko poprzez przystosowanie obu stron do użytkowania. W ten sposób w zależności od potrzeby można odwrócić materac i zmienić twardość (jeśli materac posiada dwie twardości). Dodatkowo przy regularnej zmianie stron znacząco zwiększa się wentylacja oraz trwałość wkładu.

Materace dziecięce dla niemowląt i nastolatków

Materace dziecięce - idealne do sypialni noworodka i nastolatka! W ofercie lokalnych sklepów znajdują się liczne materace stworzone z myślą o najmłodszych. Zostały podzielone na dwie grupy – materace dla niemowląt oraz materace dla nastolatków. Do pierwszej grupy zaliczają się materacy Hilding Dobranocka, Hilding Kołysanka oraz Hilding Safety Smyk. Każdy z tych modeli zapewnia idealne podparcie nowonarodzonemu człowiekowi, przy jednoczesnym zapewnieniu komfortowego oraz energetycznego snu. Wygodny oraz przede wszystkim dopasowany do wagi materac dziecięcy sprawa, że noworodek może się spokojnie wyspać. Wszystkie modele zbudowane zostały z antyalergicznych materiałów, które dbają o higieniczne warunki materaca. Dużym atutem jest również łatwy do zdjęcia i wyprania pokrowiec, który dodatkowo jest wodoodporny. Materace dedykowane noworodkom idealnie sprawdzą się w pierwszych latach życia dziecka, ponieważ nie tylko stanowią doskonałe podłoże do snu, ale także i miejsce do zabawy w ciągu dnia. Innym rodzajem materacy dziecięcych są materace skierowane do starszych dzieci, czyli nastolatków. Ta grupa wiekowa jest bardziej wymagająca, ponieważ z uwagi na szkołę oraz spora liczbę obowiązków zazwyczaj prowadzą niezbyt korzystny dla kręgosłupa siedzący tryb życia. Z uwagi na to materac Hilding Breakdance oraz Hilding Funky dopasowują się idealnie do kształtu ciała użytkownika, zapewniając najlepsze podparcie kręgosłupa i minimalizując ryzyko rozwoju schorzeń kręgosłupa oraz wad postawy.

Materace dziecięce to produkty specjalnie stworzone do użytkowania przez najmłodszych. Przedstawione modele idealnie sprawdzą się od pierwszych dni narodzin, aż po osiągniecie pełnoletności, jednak przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na charakterystyczne cechy. W ofercie lokalnych sklepów znajdują się wysokiej jakości modele, które doskonale sprawdzą się w sypialni dorastającego człowieka.