Mała sypialnia, podobnie jak inne pomieszczenia o niewielkim metrażu muszą wyróżniać się nie tylko dobrym wyglądem, ale także i funkcjonalnością. Z uwagi na to, warto postawić na odpowiednie meble, w tym główny element wyposażenia – łóżko. Czym kierować się wybierając łóżko i materac do małej sypialni? I w jaki sposób poprawić komfort snu?

Małe łóżko, a komfort snu

W małej sypialni liczy się tak naprawdę każdy centymetr powierzchni. Sprawdzi się tutaj komfortowe łóżko z materacem 90×200 dla singli, nastolatków i seniorów oraz przynajmniej 120×200 lub 140×200 cm dla par. Ważne jest odpowiednie dopasowanie obu tych elementów, gdyż tylko wówczas są one w stanie zapewnić:

  • sen w komfortowych warunkach,
  • prawidłową regenerację mięśni,
  • wysokiej jakości oraz właściwej długości snu.

Przy wyborze łóżka warto zwrócić uwagę na możliwość przechowywania, czyli pojemnik na pościel. Dzięki niemu zyskujemy dodatkowe miejsce do przechowywania różnych rzeczy, nie tylko pościeli, tym samym zwiększając dostępną dla siebie przestrzeń.

Łóżko i materac do małej sypialni - na co zwracać uwagę przy zakupie?Materac do spania – budowa i właściwości

Niezależnie od tego, czy wybierzemy mniejszy materac sprężynowy 90×200, czy większy – materac piankowy 140×200, każdy z nich zapewni nam komfortowy wypoczynek. W jaki sposób? Przede wszystkim wyróżniają się unikalną budową, dzięki której jest w stanie dopasować się do anatomicznej budowy ciała użytkownika. Gwarantuje to najlepsze wsparcie dla kręgosłupa, umożliwiające spokojny sen i w komfortowych warunkach. Oprócz tego, materace dostępne na współczesnym rynku wyróżniają się:

  • właściwościami antyalergicznymi,
  • siedmioma strefami twardości,
  • optymalną wentylacją wypełnienia.

Komfortowe łóżko to nie tylko materac

Innym, ale równie ważnym czynnikiem, który wpływa na nasz sen, jest poduszka. Odpowiada ona za prawidłowe wsparcie górnych partii ciała, gdyż stabilizuje głowę oraz barki, a także odpowiada za właściwe ułożenie kręgosłupa w odcinku szyjnym. Wybijając ją, pod uwagę powinniśmy wziąć trzy podstawowe aspekty, takie jak:

  • wysokość,
  • rozmiar,
  • rodzaj wypełnienia.

Niezależnie od tego, czy ma to być poduszka do łóżeczka małego dziecka, nastolatka, osoby dorosłej czy starszej pamiętajmy, aby dodatkowo przy wyborze uwzględnić osobiste potrzeby i preferencje użytkownika.

W łóżku spędzamy średnio ⅓ swojego życia, z uwagi na to, warto już dziś zadbać o wysokiej jakości wypoczynek w komfortowych warunkach. Odpowiadają za to trzy najważniejsze elementy wyposażenia – łóżko, materac i poduszka.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/