Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważna jest pozycja, w jakiej śpisz, dla optymalnego odpoczynku i regeneracji organizmu. Jak się okazuje – nieodpowiednia pozycja do spania może prowadzić do różnych dolegliwości, takich jak bóle pleców, karku czy nawet problemy z oddychaniem. Dowiedz się, jak spanie na plecach, boku i brzuchu wpływa na sen oraz dlaczego warto postawić na materace SleepMed!

Pozycja do spania – jak wpływa na sen oraz ogólne samopoczucie?

Pozycja ciała podczas snu jest kluczowa dla zapewnienia zdrowego i regenerującego wypoczynku. Wynika to z faktu, iż nieprawidłowe ułożenie ciała może prowadzić do różnych dolegliwości, takich jak bóle pleców, sztywność mięśni czy nawet problemy z oddychaniem. Dlatego tak istotne jest zrozumienie, jak różne pozycje mogą na Ciebie wpływać, abyś mógł wybrać tę najkorzystniejszą dla siebie. Jest to niezwykle ważne, gdyż podjęcie świadomej decyzji w kwestii pozycji snu może przynieść znaczącą poprawę jakości codziennego odpoczynku, co korzystnie oddziałuje na zdrowie fizyczne i psychiczne. A zatem nie czekaj i dowiedz się więcej o poszczególnych pozycjach!Jak zmiana pozycji podczas wypoczynku może poprawić jakość naszego snu?

Spanie na plecach

Nie ma co – spanie na plecach jest jedną z najbardziej rekomendowanych pozycji do snu, ze względu na wiele korzyści zdrowotnych, jakie niesie za sobą. Przede wszystkim pozwala na naturalne ułożenie kręgosłupa, co zmniejsza nacisk na kręgi i stawy. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko dolegliwości bólowych ze strony pleców. Poza tym pozycja ta może również pomóc w redukcji refluksu żołądkowo-przełykowego, ponieważ głowa i przełyk znajdują się powyżej poziomu żołądka, co utrudnia cofanie się kwasu żołądkowego. Dla Pań zdecydowaną korzyścią będzie to, iż spanie na plecach może zapobiegać powstawaniu zmarszczek, ponieważ twarz nie jest narażona na tarcie o poduszkę – a to jedna z częstszych przyczyn zmarszczek. Niestety, pomimo licznych korzyści, spanie na plecach nie jest zalecane wszystkim. Jak się okazuje, nasilać chrapanie i prowadzić do bezdechu sennego, ponieważ język i tkanki miękkie mogą opadać do tyłu, blokując drogi oddechowe.

Spanie na boku

Wiele osób lubi spać na boku i nic dziwnego – ta pozycja jest wygodna. Jednak czy zastanawiałeś/aś się, jak wpływa na zdrowy sen? Jak się okazuje, może pomóc w redukcji chrapania czy bezdechu sennego, ponieważ drogi oddechowe pozostają otwarte oraz nie są blokowane przez opadające tkanki miękkie. Ponadto pozwala na naturalne ułożenie kręgosłupa, szczególnie gdy nogi są lekko zgięte w kolanach. Oprócz tego spanie na lewym boku może wspomagać trawienie, a także zmniejszać refluks żołądkowo-przełykowy, co jest związane z anatomią przewodu pokarmowego i grawitacją, które pomagają w utrzymaniu treści żołądkowej we właściwym miejscu. Niestety, może pojawić się ryzyko wystąpienia zmarszczek z uwagi na kontakt twarzy z poduszką, a także pojawić się ból w ramionach oraz biodrach – szczególnie jeśli materac jest zbyt twardy lub nie zapewnia odpowiedniego podparcia.

Spanie na brzuchu

Wiele osób preferuje spanie na brzuchu, gdyż jest to dla nich po prostu wygodne. Niestety, pozycja ta jest stosunkowo często odradzana przez specjalistów ze względu na potencjalne negatywne skutki dla zdrowia. Przede wszystkim może przyczynia się do ból szyi i kręgosłupa, ponieważ głowa jest zazwyczaj odwrócona na bok przez dłuższy czas, co odciąża kręgi szyjne. Dodatkowo brak odpowiedniego wsparcia dla naturalnych krzywizn kręgosłupa może prowadzić do napięcia czy dyskomfortu. Warto również zaznaczyć, że pozycja ta może powodować napięcie mięśni, szczególnie w okolicy dolnej części pleców, ramion i karku, co może prowadzić do sztywności, a także dolegliwości bólowych. Spanie na brzuchu często może utrudniać oddychanie, gdyż klatka piersiowa jest spłaszczona, a to ogranicza ruchy oddechowe i może prowadzić do płytkiego oddychania w nocy. Panią szczególnie odradza się tę pozycję z uwagi na stały nacisk na twarz, co prowadzi do szybszego powstawania zmarszczek. A czy spanie na plecach ma jakiekolwiek zalety? Jeśli odpowiednio zadbasz o postawę m.in. poprzez dobry materac, to możesz liczyć na redukcję chrapania i bezdechu sennego, a także zmniejszenie refluksu żołądkowego.

Komfortowy sen – postaw na materace SleepMed!

Właściwy materac to wybór, który ma ogromne znaczenie dla zagwarantowania sobie zdrowego i regenerującego snu. Głównie dlatego, że wspiera on naturalne ułożenie ciała, a tym samym odpowiada za prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Pozwala to uniknąć bólu pleców czy szyi, a także zachować prawidłową pozycję niezależnie od tego, jak lubisz spać. Materac SleepMed to innowacyjna konstrukcja, która została zaprojektowana tak, aby zapewnić najwyższy poziom komfortu, co sprzyja efektywnemu wypoczynkowi. Wszystkie dostępne w ofercie modele oferują szereg korzyści. Trzeba tutaj zaznaczyć, że każdy materac posiada 7 stref komfortu, co gwarantuje właściwe wsparcie dla różnych partii ciała, zmniejszając punkty nacisku i wspomagając utrzymanie naturalnej krzywizny kręgosłupa. Dodatkowo:

  • są wyposażone w innowacyjną piankę termoelastyczną, która doskonale dostosowuje się do użytkownika, zapewniając najlepsze wsparcie dla ciała,
  • posiadają technologię Airforce, umożliwia maksymalny przepływ powietrza wewnątrz materaca,
  • pozwalają na regulację twardości dzięki zastosowaniu ruchomej warstwy pianki termoelastycznej wewnątrz każdego materaca, co daje 4 stopnie twardości, a w połączeniu z odpinanym topem – aż 6 stopni twardości.

Materac SleepMed to połączenie innowacyjnych technologii, które gwarantują zdrowy, a także regenerujący sen codziennie. Dzięki tak wielu możliwością, jakie oferuje, każdy znajdzie dla siebie najlepsze rozwiązanie, ciesząc się niezrównanym komfortem i wsparciem.

Każda pozycja do spania ma swoje unikalne wady oraz zalety. Pamiętaj jednak, że liczy się tutaj Twój komfort oraz zdrowie. Co więcej, niezależnie od preferencji, kluczowe jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla ciała poprzez wybór odpowiedniego materaca i poduszki. Jest to ważne, gdyż takie na pozór drobne zmiany mogą prowadzić do znacznej poprawy jakości snu, co przekłada się na lepsze samopoczucie, zdrowie i energię w ciągu dnia.

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.