Urządzając sypialnię jednoosobową, jesteśmy w dość komfortowej sytuacji, ponieważ nie ograniczają nas potrzeby drugiej osoby. Bierzesz pod uwagę zakup nowego materaca z wypełnieniem piankowym? Sprawdź, jakie rodzaje masz do wyboru i na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu tak, aby wybrać materac zapewniający najwyższy komfort snu. 

Materace piankowe – charakterystyka

Decydując się na materac piankowy mamy duży wachlarz produktów, z których możemy wybierać. Produkty te cechują się różnorodnymi właściwymi, dlatego zyskują gwarancję, że zaspokoją one potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wartymi uwagi są materace z wypełnieniem termoelastycznym. Ich największą zaletą jest to, że kiedy kładziemy się do łóżka, materac pod wpływem temperatury ciała dostosowuje się do kształtu. Pozwala to na jeszcze lepsze dopasowanie wkładu, dzięki czemu zwiększa się komfort wypoczynku. Kolejnymi są materace wykonane z pianki HR, czyli pianki wysokoelastycznej. Jak sama nazwa wskazuje, produkty tego rodzaju charakteryzują się dużą elastycznością, ale także odpornością na odkształcenia i otwartokomórkową strukturą, która zapewnia bardzo dobre właściwości wentylacyjne. Ponadto, materac pod naciskiem ciała dostosowuje się do kształtu użytkownika, który na nim odpoczywa. Ostatnim wartym uwagi rodzajem materacy, jest materac lateksowy, wykonany z mleczka kauczukowego. Zapewni on prawidłowe podparcie kręgosłupa na całej jego linii, a ponadto jest rekomendowany dla osób, u których występują alergie na roztocza czy kurz.

Materac piankowy dla singla - jaki kupić?Materac jednoosobowy do spania – jak wybrać?

Mając wybrany już rodzaj wypełnienia następną kwestią, którą zazwyczaj bierzemy pod uwagę, jest rozmiar. Materace piankowe 90×200 cm są rozmiarem, który jednej osobie powinien zapewnić już dobry komfort wypoczynku. Oczywiście, jeśli mamy do tego przestrzeń możemy zdecydować się na modele szersze np. 100×200 cm czy 120×200 cm. Niemniej ważna jest także twardość wkładu, którą należy dopasować do wagi użytkownika. Warto także zwrócić uwagę na stan zdrowia użytkownika podłoża oraz jego schorzenia, wady postawy, czy alergie.

Materac dla singla – co jeszcze warto wiedzieć

Kiedy masz już ustalone podstawowe parametry, które zagwarantują wygodę odpoczynku, warto dowiedzieć się przed zakupem, czy wybrany produkt posiada niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa oraz atesty. Jest to szczególnie ważne dla osób, u których pojawiają się alergie lub problemy zdrowotne. W ich wypadku rekomenduje się modele ze statusem wyrobu medycznego. Nie bez znaczenia jest także to czy materac ma gwarancję. Zazwyczaj materace renomowanych producentów, takich jak Hilding, oferują na swoje produkty aż do 15 lat gwarancji. Masz wtedy pewność, że zakupiony produkt posłuży przez wiele lat. Nowy materac powinien być wyposażony w pokrowiec, który możesz wyprać w pralce, zapewniając sobie tym wysoki poziom higieny.

Jak widać wybór materaca dla osoby, która nie wie, na co zwrócić uwagę może być wyzwaniem. Dlatego zalecamy zapoznać się najpierw z podstawowymi informacjami o produktach, a następnie udać się do sklepu lub zamówić produkt online. Mając już sprecyzowane oczekiwania, transakcja zakupu materaca przebiegnie o wiele sprawniej.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/