Na komfortowy sen wpływa wiele czynników – liczy się temperatura powietrza w pomieszczeniu, czy nawet oświetlenie. Oczywiście ogromny wpływ ma także zdrowy tryb życia i zapewnianie sobie odpowiedniej ilości odpoczynku. Najważniejszym elementem zdrowego snu jest jednak podłoże na którym wypoczywamy. Podpowiadamy na jakie materace warto zwrócić uwagę i czym kierować się przy wyborze. 

Perfekcyjny wybór

Idealny materac… nie istnieje! Nie ma uniwersalnego produktu, który odpowie potrzebom wszystkim i będzie zgodny z preferencjami każdego. Dobry materac powinien jednak zapewniać odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i być dostosowany do gabarytów osoby, która go używa. Wysłużone lub zbyt miękkie podłoża mogą powodować ból pleców i sprawiać, że zaśniesz w nienaturalnej pozycji. Ma to niebagatelny wpływ na zdrowie – może przyczynić się bowiem do pogłębienia wad postawy. Zbyt twardy materac nie pozwala na odpowiednią regenerację mięśni i uciska na ciało, co powoduje drętwienie kończyn. Kupując materac weź pod uwagę swoją wagę, pozycję w której śpisz i zwyczaje, a także wygodę i to czego potrzebujesz, by czuć się komfortowo.

Piankowe rozwiązanie

Dobry materac, czyli jaki? Sprawdź, gdzie kupić najlepszy modelJeśli zależy Ci na wysokiej jakości produktach, które zapewnią Ci wygodny i komfortowy sen to zwróć uwagę na Materace Hilding w Dąbrowie Górniczej! Oferujemy modele o różnym wypełnieniu – dziś skupimy się jednak na piankowych. Produkty z naszej oferty zostały wykonane z nowoczesnych pianek, które dbają o odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Dzięki temu nie musisz martwić się o ból pleców, czy karku. Dodatkowo są niezwykle wygodne i gwarantują przyjemny efekt otulenia. Są antyalergiczne, więc nie musisz martwić się o podrażnienie skóry, czy nasilenie alergii. Posiadają szereg właściwości, które pozytywnie wpływają na zdrowie ciała i kręgosłupa. W naszej ofercie znajdziesz modele z wypełnieniem lateksowym, termoelastycznym, czy wysokoelastycznym. Dzięki szerokiemu wyborowi z łatwością dopasujesz materac do swoich wymagań.

Odpowiednie podłoże po rehabilitacji

Jeśli jesteś po operacji lub wymagającym zabiegu idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będą ortopedyczne materace Hilding w Siedlcach. Produkty te zapewnią Ci najwyższy możliwy komfort snu. Zostały wykonane z nowoczesnych materiałów, które bezpośrednio wpływają na stan Twojego zdrowia i ułatwiają regenerację organizmu. W składzie znajdziesz między innymi pianki, które dbają o odpowiednie podparcie Twojego kręgosłupa. Dzięki nim materace idealnie dopasowują się do kształtu ciała i zapewniają komfortowy wypoczynek. W wypełnieniu materaca znajdują się także sprężyny multipocket, które wspierają ciało i są wyposażone aż w 7 stref twardości. Materace ortopedyczne pozwalają na szybką regenerację mięśni i odciążają kręgosłup podczas snu. Jeśli zmagasz się z wadą postawy, lub męczą Cię bóle pleców, będzie to idealne rozwiązanie dla Ciebie. W naszej ofercie znajdziesz produkty o różnych właściwościach, które dopasujesz do Twoich aktualnych potrzeb. Kupując materac zwróć uwagę na stopień jego twardości i sugerowane przeznaczenie.

Jak widzisz, nie istnieje jeden uniwersalny materac, który odpowie każdemu. Kupując podłoże bierz pod uwagę swoje potrzeby i preferencje, a przede wszystkim zdrowie.